↑ Powrót do Grupy Parafialne

Wydrukuj to Strona

Akcja Katolicka

Pielgrzymka Śladami Bł. Jana Pawła II

Dnia 20.10.2012 roku, odbyła się pielgrzymka zorganizowana przez parafialny oddiał Akcji Katolickiej do miejsc szczególnie bliskich błogosławionemu Janowi Pawłowi II, takich jak: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Łagiewniki, Okulice.

O godz. 7.00  uczestnicy pielgrzymki zgromadzili  w Kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej na wspólnej Eucharystii, którą sprawował ks. proboszcz Stanisław Szufnara. Modliliśmy się o dobre i owocne przeżycie duchowe pielgrzymki oraz szczęśliwą i bezpieczną podróż.

O godzinie 8.00 z parkingu kościelnego wyruszyliśmy w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. W autokarze  mieliśmy możliwość  bliższego zapoznania się z całodziennym planem pielgrzymki. Parafialny Asystent AK  ks. Stanisław Szufnara przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia i nauczania bł. Jana Pawła II. W trakcie podróży  odmówiliśmy wspólnie  modlitwę  różańcową, koronkę oraz śpiewaliśmy pieśni.

O  godz. 10.00 dotarliśmy szczęśliwie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Najpierw udaliśmy się na wspólną modlitwę do Sanktuarium, a następnie do Kalwaryjskiego Centrum Informacji , gdzie czekał na nas przewodnik kalwaryjski. Pielgrzymi  zapoznali się z historią i kultem tego świętego miejsca, obejrzeli projekcje multimedialną  o powstaniu i historii Sanktuarium, Dróżek Matki Bożej, Dróżek Pana Jezusa i Dróżek za Zmarłych, wraz z przewodnikiem  zwiedziliśmy Sanktuarium z kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej.

Przewodnik kalwaryjski między innymi przypomniał, żebłogosławiony Jan Paweł II, od dzieciństwa związany był z tym Sanktuarium. Do Kalwarii Zebrzydowskiej   pielgrzymował, jako dziecko, kleryk, kapłan, biskup, kardynał i papież. Podczas  III Pielgrzymki do Ojczyzny w 1987r, podarował Matce Bożej Złotą Różę, z okazji 100-lecia koronacji Cudownego Obrazu. Kalwaryjskie Sanktuarium w 1999roku, zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO”.

Z Kalwarii uczestnicy pielgrzymki udali się do Wadowic, rodzinnego miasta naszego błogosławionego Papieża. Celem pobytu w Wadowicach było nawiedzenie kościoła parafialnego p.w. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny (miejsce chrztu i modlitwy Karola Wojtyły) oraz Muzeum Jana Pawła II, a na koniec przyjemność zakosztowania kremówek „papieskich”.

Wielkim przeżyciem i momentem szczególnego wyciszenia był dla pielgrzymów pobyt w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

O godz. 15.00,  wraz z bardzo liczną rzeszą pielgrzymów z całej  Polski i zagranicy, odmówiliśmy  Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po tej wspólnej  modlitwie, odmawianej przez różnojęzycznych pielgrzymów,  zwiedzaliśmy pozostałe miejsca  łagiewnickiego Sanktuarium .  W kaplicy klasztornej podniesionej  do rangi Sanktuarium z obrazem Jezusa Miłosiernego, pielgrzymi  z wielkim skupieniem  modlili się przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej.

Ostatnim etapem naszej pielgrzymki były Okulice, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie i gościnnie przyjęci przez kustosza Sanktuarium ks. Romana Majocha. O godzinie 17.30 w Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej wraz z parafianami uczestniczyliśmy nabożeństwie  różańcowym i Eucharystii.

Po Mszy św. ks. Proboszcz przedstawił nam historię Sanktuarium oraz oprowadził po świątyni i Sali Maryjnej.

Na zakończenie pobytu w Okulicach gościnny Kustosz wszystkich pielgrzymów zaprosił do altany  w ogrodzie sanktuaryjnym.W atmosferze rodzinnej, ogrzewając się  przy grillu i śpiewając piosenki religijne umacnialiśmy „pielgrzymią wspólnotę”. Spożywając smaczną pieczoną kiełbasę  i popijając gorącą herbatą powtarzaliśmy „dobrze nam tu być”.

W godzinach wieczornych  pielgrzymi wrócili szczęśliwie do swoich domów pełni wrażeń i wzbogaceni duchowo.

Uczestnikom pielgrzymki przez cały dzień towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Permalink do tego artykułu: http://www.wola_rzedzinska_mb.diecezja.tarnow.pl/grupy-parafialne/akcja-katolicka/